Tel: 0216 661 64 41   Gsm: 0542 414 64 41
Fizyoterapi
Fizik tedavi ve rehabilitasyon; Kas, iskelet ve sinir sistemiyle ilgili hastalıklarda ağrı, hareket kısıtlılığı, kaslarda güçsüzlük, yürüme problemleri gibi daha birçok günlük yaşam aktivitelerinin kısıtlanmasına neden olan problemlerin tedavisini kapsar.

Birey kendi ihtiyaçlarını kendi kendine karşılayabilmesi için öncelikle bedensel engellerinin onların hayatlarını en az şekilde onu kısıtlayıcı hale getirilmesi gerekir. Bunun için fizyoterapistler ve aile işbirliği içinde çalışırlar.

Amacımız; eksilme gösteren fonksiyonel hareketleri geri kazandırmak, fiziksel kapasiteyi en üst seviyeye çıkarmak ve yaşam kalitesini yükseltmektir.

Bireyin durumuna uygun olarak planlanmış egzersiz, aile eğitimi ve diğer tedavi yöntemlerini kapsar. Bunlar postüral kontrolü ve fonksiyonelliği için gerekli olan eklem hareket açıklığını koruyucu, kaslarını kuvvetlendirici uygulamaları içerir. Bu uygulamalar bilimsel düzeyde kanıtlanmış tedavi metodları olup, çocukların hareket edebilme yeteneğinin geliştirilmesinde, doğru duruş ve hareket pozisyonlarının yerleştirilmesinde, kendi vücuduyla ilgili farkındalık düzeyinin arttırılmasında ve büyümeyle birlikte gelişebilecek deformite ve kontraktürlerin önlenmesinde uygulanan yöntemlerdir.